Kuidas lennata Tenerifele?

Tere tulemast! Siit lehelt leiad soovitusi, kuidas lennata Tenerifele ning leida omal käel soodsaid lennupileteid ka siis, kui suvel Tallinnast enam otselende ei korraldata.

1. Kust otsida lennupileteid?

Algajatel soovitame kasutada neid otsimootoreid, mis lende ise teie eest kombineerivad:

AZair
Momondo
Skyscanner
Matkavarauset
Vertaa.fi (Soome keeles)


Eestile kõige lähemalt liinilende korraldav lennufirma on Norwegian, kelle lennud algavad Helsinkist.


Tsarterlendude viimase minuti lennupiletid leiate järgnevatelt linkidelt:

Aurinko
Tjäreborg (Soome keeles)
Rantapallo (Soome keeles)
Napsu (Soome keeles)
Finn (Norra keeles)

2. Millisesse lennujaama tuleb pilet osta?


Tenerifel on 2 lennujaama, Aeropuerto de Tenerife Sur (TFS) saare lõuna- ja Aeropuerto de Tenerife Norte (TFN) lennujaam põhjaosas. Turistina on sul mugavam ja odavam tulla lõunalennujaama, mis asub kuurordi lähedal - vaid 15 minuti autosõidu kaugusel Los Cristianosest, Las Americasest, Costa Adejest. Kui tahad rohkem kohalikku elu ja pealinna Santa Cruziga tutvust teha, võid seigelda ka saare põhjaosas. 

3. Kuidas saada lennujaamast majutuskohta?


a. Rendiautoga


Tenerife saar on avastamist väärt, seega väga paljud rendivad endale ringi sõitmiseks auto ja sellega on ka lennujaamast majutuskohta saamise mure lahendatud. Eestlased on kiitnud näiteks Pluscar, Oasis ja Autoreisen firmasid.

b. Taksoga

Kui auto rentimise soovi ei ole, võib sõita lennujaamast kuurorti ka taksoga. Lõunalennujaamast Costa Adejele sõidu hind jääb umbes 25–30 € kanti. Taksod leiate mugavalt kohe lennujaama eest, kui uksest välja tulete.

c. Bussiga


Kõige värskema info bussiliikluse kohta leiab Titsa kodulehelt www.titsa.com. Nende enda leht kasutab hetkel kaardina tegelikult Google mapsi, seega võib aegade ja marsruutide leidmiseks seda ka otse kasutada, pannes ühistranspordi otsingu alguspunktiks lennujaama (Aeropuerto Tenerife Sur) ja lõpp-punktiks teie majutuse aadressi. Suuremad bussijaamad kuurordis on Los Cristianos ja Costa Adeje. Sõidu hind (seisuga veebruar 2017) lõunalennujaamast Costa Adeje bussijaama on 3,70 € .

d. Transfeer


Transfeeri pakkuvaid firmasid on palju, piisab Google otsingusse märksõnade "transfer tenerife" panekust. Meile on näiteks tuldud Vivatransfer'iga. Eestikeelse transfeeri kohta küsi meilt info@tenerife24.ee.